آخرین خبرها
Home / گربه ی پارسی / چرا گربه ی پارسی ؟

چرا گربه ی پارسی ؟

 

از آنجا که اولین اقدام برای نگهداری از یک حیوان خانگی انتخابی هوشمندانه مطابق با تمام شرایط فرد علاقه مند، خانواده و محیط زندگی است، هنگام انتخاب باید به تمامی نکات حتی کوچکترین آنها نیز توجه نمود تا مبادا با یک تصمیم عجولانه در پایان بیشترین آسیب متوجه حیوان بی پناه شود.

لذا موضوع انتخاب برای خانواده های ایرانی که فاکتورهایی همچون نگرش مذهبی، اعتقادی و فرهنگی جزء اولویت های تصمیم گیری محسوب میشوند از اهمیت و جایگاه ویژه برخوردار بوده و نیاز به تامل و دقت بیشتری دارد.

نکته ی قابل توجه برای برخی افراد که به واسطه ی نگرش دینی خود و یا خانواده در انتخاب حیوان خانگی سخت گیرانه تر عمل می نمایند سفارش برخی معصومین (علیهم السلام) برای نگهداری از گربه است.

همچنین توجه بیش از حد گربه ها به نظافت بدن و محیط اطرافشان که جزء رفتارهای ذاتی این موجودات است آنها را به یکی از محبوب ترین حیوانات خانگی در سرتاسر این کره ی خاکی تبدیل نموده است.

آنها همیشه درحال تمیز کردن بدن خود هستند و پنهان کردن فضولات دفع شده در زیر خاک پدیده ای معمول است که حتی در گربه های خیابانی هم دیده می شود، بنابراین آلوده شدن خانه به مدفوع یا ادرار گربه ها کمترین دغدغه ی صاحبان آنهاست، تنها اقدام لازم در این زمینه قرار دادن یک ظرف مخصوص خاک در محل زندگی گربه هاست، باقی ماجرا را بعهده ی آنها بگذارید و تنها هر چند وقت یکبار خاک مخصوص آنها را تعویض کنید.

در این میان گربه های پارسی چهره ی شاخص تری نسبت به دیگر همنوعان خود دارند، آنها با موهای بلند ابریشمی شکل خود چشم هر بیننده ای را خیره میکنند، تحرک کمتری دارند و با رفتاری اجتماعی و خلق و خویی آرام بهترین گزینه برای خانواده های علاقه مند به نگهداری از حیوانات خانگی هستند.

نویسنده :  مهندس دوستی

emza

 

 

http://persicat.com/?p=111

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *